Jakie są główne zadania agencji nieruchomości?

Choć wydawać by się mogło, że praca pośrednika nieruchomości jest łatwa i przyjemna, a jego głównym zadaniem jest oprowadzanie potencjalnych klientów po oferowanych lokalach, w rzeczywistości to znacznie trudniejsze, bardziej wymagające zadanie, o szerokim zakresie działań. Co więcej, to zawód obarczony dużą odpowiedzialnością. Przedstawiamy, jakie są główne zadania agencji nieruchomości.

Formalności

Do zadań pośrednika nieruchomości należy dopełnienie wszelkich formalności. Wszystkie dokumenty muszą być sporządzone w oparciu o obowiązujące przepisy. Zawierane umowy mają zapewnić klientowi pełne bezpieczeństwo. Ponadto, pośrednik może udzielić doradztwa w zakresie warunków sprzedaży, w tym również ceny ustalanej na podstawie trendów i obecnej sytuacji rynkowej.

Reklama

Do zadań agencji nieruchomości należy również stworzenie reklamy. Obowiązkiem pośrednika jest wykonanie takich zdjęć, które zwrócą uwagę klienta, a jednocześnie przedstawią rzeczywisty stan oferowanego mieszkania czy domu. Następnie, musi stworzyć ogłoszenie zawierające wszelkie, niezbędne informacje. Wiąże się to z uzyskaniem szczegółowych danych związanych ze stanem technicznym oraz prawnym. Na tym jednak nie koniec. Zadaniem pośrednika jest także promowanie ogłoszenia i zachęcanie do oględzin.

Przekazanie nieruchomości

Ostatnim zadaniem podczas sprzedaży mieszkania jest finalizacja transakcji, czyli przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi. W zakres ten wchodzi między innymi sporządzenie protokołu uzgodnień, ustalenie wizyty u notariusza oraz przygotowanie dokumentów potrzebnych do podpisania umowy notarialnej. Następnie, pośrednik sporządza protokół zdawczo-odbiorczy oraz rozlicza prowizję.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog