Jak szybko sprzedać mieszkanie w czasach rosnących cen dóbr i usług?

W czasach, kiedy ceny dóbr i usług rosną w zatrważającym tempie, sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie. Rynek nieruchomości widocznie wyhamował. Inflacja, rosnące stopy procentowe, niepewna sytuacja geopolityczna dodatkowo utrudniają sprawę. Co zrobić, by znaleźć kupca? Podpowiadamy jak szybko sprzedać mieszkanie w tych niepewnych czasach.

Przygotuj nieruchomość

Przygotuj mieszkanie tak, by prezentowało się korzystnie. Zrób generalne porządki, pozbądź się nadmiaru zbędnych rzeczy, napraw drobne usterki. Pozostaw tylko te meble, które rzeczywiście są na sprzedaż. Schowaj wszystkie rzeczy osobiste. Stwórz przytulny klimat, by potencjalny klient mógł poczuć się jak u siebie. Nie przesadzaj z dodatkami. Postaw na minimalizm. Dzięki temu

Przygotuj ogłoszenie

Podstawą szybkiej sprzedaży nieruchomości jest odpowiednio przygotowane ogłoszenie. Zrób ładne, wyraźne zdjęcia. Najlepiej w świetle dziennym. Zdjęcia powinny pokazywać każde pomieszczenie w szerokiej perspektywie. Nie skupiaj się na detalach. Wyjątkiem są te elementy, które są niestandardowe i wyjątkowo atrakcyjne.

Kolejnym krokiem jest opis. Zawrzyj wszystkie, najważniejsze informacje, w tym między innymi dokładna lokalizacja, typ budynku, metraż, ilość pomieszczeń i wyposażenie. Przedstaw atuty nieruchomości. Podaj jak najwięcej szczegółów, by nie pozostawić miejsca na niepewności.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie masz doświadczenia w sprzedaży mieszkań? Zależy Ci na szybkiej sprzedaży? Skorzystaj z pomocy agencji nieruchomości. Pośrednicy zapewnią wsparcie na każdym etapie transakcji. To osoby z dużą wiedzą w danym zakresie, dzięki czemu doskonale wiedzą gdzie i jak szukać potencjalnych klientów. To prosty i bezpieczny sposób na szybką sprzedaż. 

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog