Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura nieruchomości?

Kupno lub sprzedaż nieruchomości to trudne zadanie. Coraz częściej zamiast podejmować się tego samodzielnie korzystamy z pomocy pośrednika. Jednak aby współpraca przebiegała pomyślnie kluczem jest wybór odpowiedniej firmy. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze biura nieruchomości? Podpowiadamy!

Doświadczenie i wiedza pośredników

Podstawą udanej współpracy jest kompetentny pośrednik. Wieloletnia obecność na rynku to dowód na to, że firma cieszy się zainteresowaniem klientów, a co za tym idzie – ma spore doświadczenie, które przekłada na realizację następnych zleceń. Zwróć również uwagę na kwalifikacje pracowników. Chociaż od 2014 roku nie jest wymagana licencja pośrednika, jej posiadanie stanowi swego rodzaju potwierdzenie wiedzy w zakresie nieruchomości.

Obszar działania

W przypadku biura nieruchomości kluczowa jest dobra znajomość rynku. W związku z tym, wybieraj spośród firm działających w obszarze, który Cię interesuje. Jeśli masz mieszkanie na sprzedaż w Bielsku-Białej – to właśnie w tym mieście szukaj odpowiedniej agencji nieruchomości. Pośrednik z łatwością określi najlepsze warunki sprzedaży, dostosowane do aktualnej sytuacji i udzieli porad, jak szybko można znaleźć zainteresowanych, a w efekcie – sprzedać nieruchomość w odpowiedniej cenie.

Opinie klientów

Dobrym sposobem jest również sprawdzenie opinii klientów, którzy korzystali z usług danej firmy. Przejrzyj media społecznościowe i wizytówkę Google. Firma, którą sprawdzasz ma wiele pozytywnych opinii, jednak pojawiają się również te negatywne? Sprawdź, w jaki sposób na nie odpowiadają. Poszanowanie klienta i zachowanie szacunku nawet w trudnej sytuacji dobrze świadczy o danej firmie. Warto również popytać wśród znajomych. Firmy polecane przez kogoś zaufanego zdecydowanie będą godne rozważenia.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog