Jak ustalić cenę przy sprzedaży mieszkania?

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, jednym z pierwszych, a zarazem najważniejszych pytań, jakie musisz sobie zadać jest „Za ile?”. Ustalona wartość nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Wbrew pozorom to trudne zadanie, a od ceny nieruchomości w dużej mierze zależy powodzenie akcji. Podpowiadamy, jak ustalić cenę przy sprzedaży mieszkania.

Jakie czynniki mają znaczenie?

Cena nieruchomości jest zależna od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja. Mieszkania umiejscowione w centrum, w dobrze skomunikowanych miejscach, blisko punktów usługowych i rekreacyjnych są najbardziej poszukiwane. Wpływ na cenę ma również stan techniczny budynku. Kolejną kwestią jest wielkość, układ funkcjonalny oraz standard wykończenia mieszkania. Ponadto, duże znaczenie ma piętro, na którym dana nieruchomość się znajduje oraz obecność windy.

Zrób przegląd ofert

Chcąc wstępnie oszacować wartość nieruchomości sprawdź ceny innych mieszkań na sprzedaż w danym regionie. Najprostszym sposobem jest przejrzenie portali z ogłoszeniami. Poszukaj mieszkań zlokalizowanych możliwie jak najbliżej Twojego mieszkania oraz o podobnym metrażu i standardzie. Z pewnością rozrzut cenowy będzie ogromny, jednak to dobra podstawa do oszacowania przedziału cenowego własnej nieruchomości.

Nie wiesz jaką cenę ustalić? Zapytaj specjalistę

Nie masz doświadczenia w zakresie sprzedaży nieruchomości? Zbyt wygórowana cena już na starcie odstraszy potencjalnych klientów, natomiast zbyt niska sprawi, że nie osiągniesz maksimum korzyści. Jeśli nie wiesz, jaką cenę ustalić – skorzystaj z pomocy specjalisty. Agent nieruchomości wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie pomoże Ci ustalić najlepszą kwotę.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog