Jak sformułować ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Prawidłowo przygotowane ogłoszenie z ofertą sprzedaży mieszkania to element, który może bardzo pomóc w szybkim znalezieniu dla niego kupca. W serwisach, w których umieszczane są tego typu ogłoszenia, codziennie pojawia się wiele nowych zgłoszeń. Żeby być lepszym, trzeba umieć pokazać kupującym zalety sprzedawanej nieruchomości i sprawić, żeby to właśnie na naszym ogłoszeniu chcieli się bardziej skupić. Jak to zrobić?

Jak powinno wyglądać dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Tworząc ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, najlepiej jest zacząć od pomyślenia o tym, co sami byśmy chcieli znaleźć w szukanym ogłoszeniu i jakie zawarte w nim informacje pomogłyby nam w szybkim zainteresowaniu się danym mieszkaniem. W ogłoszeniu koniecznie trzeba też umieścić dużo zdjęć mieszkania, które dadzą potencjalnie chętnym osobom możliwość obejrzenia, jak mieszkanie się prezentuje i oceny, co im się w nim najbardziej podoba, a co przed ewentualnym wprowadzeniem, musieliby zmienić. Włączenie zdjęć nieruchomości do ogłoszenia może być też bardzo pomocne przy próbie przyciągnięcia kupujących. Zdjęcia powinny być jasne i pokazać wszystkie znajdujące się w mieszkaniu  funkcje i udogodnienia.

Co musi zawierać dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Osoby, które szukają odpowiedniego dla siebie mieszkania na sprzedaż, oczekują po oglądanych ogłoszeniach, że dadzą im one bardzo dużo konkretnych informacji o danej nieruchomości. W ogłoszeniu na pewno powinny się znaleźć informacje o wielkości mieszkania, liczba sypialni i łazienek, dodatkowych udogodnieniach – np. komórce lokatorskiej czy miejscu parkingowym, i o podyktowanej przez siebie cenie mieszkania. Dodatkowo w ogłoszeniu warto jest też dać informacje o pobliskich sklepach, restauracjach i innych atrakcjach i udogodnieniach.  To na pewno może nam pomóc uczynić opisywaną nieruchomość bardziej atrakcyjną dla potencjalnych nabywców.

Tworząc ogłoszenie o sprzedaży mieszkania  trzeba też pamiętać o tym, żeby stosować odpowiedni język. Powinno się jasno i zwięźle opisać wszystkie zalety mieszkania.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog