Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania to duże wyzwanie. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wyróżnienie się na tle wszystkich ofert. Mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. W przypadku nieruchomości jest w tym dużo racji. To, jak prezentuje się dane lokum ma olbrzymie znaczenie. W związku z tym, zanim wystawisz ofertę odpowiednio się przygotuj. Podpowiadamy co zrobić, by mieszkanie przyciągało zainteresowanych.

Przede wszystkim – zadbaj porządek

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest bardzo dokładne posprzątanie mieszkania. Czyste wnętrze w znacznym stopniu zwiększa estetykę mieszkania. Zrób generalne porządki. Pościeraj kurze, pozbądź się pajęczyn, wypierz firanki i dywany. Wyczyść parapety, grzejniki, karnisze – to elementy, o których często zapominamy, jednak w tym przypadku mają olbrzymie znaczenie. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, w tym przedmiotów osobistych. Zostaw tylko to, co jest przeznaczone na sprzedaż. Napraw usterki! Sprawdź stan mebli i sprzętu, które chcesz zostawić w wyposażeniu mieszkania. Jeśli coś wymaga naprawy – zrób to.

Zadbaj o detale

Detale mają olbrzymie znaczenie. To one tworzą klimat i sprawiają, że mieszkanie prezentuje się przytulnie. Postaw na minimalizm. Kup świeże kwiaty. Zapal świecę. Nie ryzykuj ze zbyt słodkimi i przesadnie ostrymi zapachami. Wybierz delikatny, świeży zapach. Zadbaj o dobre oświetlenie. Chwilę przed rozpoczęciem oględzin przez potencjalnych klientów – otwórz okna, by przewietrzyć mieszkanie.

Skorzystaj z usługi home staging

Nie chcesz zajmować się przygotowaniem mieszkania na sprzedaż samodzielnie? Skorzystaj z usługi home staging. To metoda polegająca na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości niewielkim nakładem środków. To niezwykle skuteczny sposób, który – według statystyk – aż trzykrotnie przyspiesza proces sprzedaży.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog