Czy działalność biur nieruchomości jest licencjonowana?

Czy możliwe jest prowadzenie biura nieruchomości bez zdobytej licencji państwowej? Od 2014 roku obowiązek jej posiadania został zniesiony. Jakie warunki trzeba zatem spełnić, by otworzyć firmę? Decydując się na współpracę – jaką agencję wybrać? Z licencją czy bez? O tym wszystkim poniżej.

Agencja nieruchomości a licencja

Jeszcze kilka lat temu chcąc założyć biuro nieruchomości konieczne było posiadanie licencji lub wykształcenie kierunkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może być założone przez każdego. Obecnie, działalność pośrednictwa nieruchomości nie jest w żaden sposób regulowana.

Zatem jakie warunki należy spełnić, by móc założyć biuro nieruchomości? Warunkiem koniecznym jest prowadzenie działalności gospodarczej. Ponadto, wystarczy oświadczenie o niekaralności, pełna zdolność do czynności prawnych i aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, będące zabezpieczeniem w razie ewentualnych, błędnych decyzji podjętych w zakresie działalności biura.

Agencja nieruchomości z licencją czy bez?

Duże zainteresowanie rynkiem nieruchomości sprawia, że ilość działających biur nieruchomości jest olbrzymia. Funkcjonują zarówno firmy z licencją, jak i bez niej. Stoisz przed wyborem agencji i nie wiesz, którą wybrać? Decydując się na współpracę z licencjonowanym pośrednikiem zyskujesz większe bezpieczeństwo. Ponadto, możesz mieć pewność, że pośrednik ma wiedzę w zakresie nieruchomości. Posiadana licencja to swego rodzaju potwierdzenie wiarygodności firmy. W ten sposób minimalizujesz ryzyko podjęcia współpracy z nieuczciwymi

Jako profesjonalna agencja specjalizująca się w sprzedaży nieruchomości w Bielsku-Białej zdobyliśmy licencję, która stanowi potwierdzenie naszej wiedzy. W związku z tym, nasi klienci czują się bezpiecznie i darzą nas dużym zaufaniem.

Wróć do bloga

wykonanie: Webbeskid

blog